Профил на компанијата - Шенжен Leadercolor Смарт картичка копродукции, ООД

Профил на компанијата

производство Историја

Шенжен Leadercolor Смарт картичка копродукции, Ltd е основана во 2009 година, започна со проектирање, истражување и производство на пластични картички и магнетна лента картички на локалниот пазар. По побарувачката на пазарот, почнавме производство на бесконтактен чип картички од 2012 година.

Со различни пасивни РФИД производи кои доаѓаат надвор, ние се прошири нашите трговски бизнис за сите видови на РФИД картичките, вклучувајќи РФИД животните ознаки, Привезок РФИД картичките, РФИД етикети перење, РФИД библиотека тагови, РФИД маншет, РФИД Анти-метал тагови и така натаму. Опсегот опфатени ниски Фреквенција 125KHz, високи фреквенции 13.56mhz и ултра висока фреквенција 860 ~ 960mhz.

Во 2016 година, уште индустриското производство линија на РФИД картичките и NFC тагови беше отворена, и почнавме на кориснички услуги за различни видови на RFID тагови кои се користат за ETC паркинг систем, Интелигентна библиотека за управување, Магацински следење менаџмент, аеродром Соба следење, контрола на пристап големи настани, Мобилни плаќања и повеќе полиња РФИД.

20171215022446840

нашите пазари

Нашиот успех во странство, пазарот беше очигледна. Од 2010 година, првиот клиент, ние се прошири на стотици клиенти покрива многу земји и региони во рок од четири години. Сега нашата главна странските пазари се во Северна Америка, Западна Европа, Југоисточна Азија и на Блискиот Исток. Ние со нетрпение очекуваме да се проширува во поширок пазар и во меѓувреме изгради повеќе агенцијата односи.

20171215021725504

Нашите предности
Сега, ние сопствени индустриски површина од околу 3.000 квадратни метри, заедно со три производни линии, а повеќе од 100 вработени. На месечно производство е 40 милиони парчиња PVC пластични картички, 5,5 милиони парчиња за паметни картички и 5 милиони парчиња за РФИД картичките.
Ние сме посветени на R & D на РФИД картичките врз основа на побарувачката на клиентите и трендови на пазарот, да обезбеди неколку нови производи излегува на годишно ниво да се обезбеди поширок избор.
Нашите во странство продажбата се искусни во деловен англиски јазик и РФИД, вашата посета на нашата фабрика во секое време е добредојдена. И вашите ќе бидат одговорени во 24hours професионално.


Смали